Кавадарчанец бил нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка на Тиквешко Езеро, синоќа околу 18 часот, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во Полициската станица Кавадарци, П.А.(50) изјавил дека бил физички нападнат од С.В.(40) со уште четири непознати лица. Се работи на расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 24/04/2020 12:52