Арсенал планира да започне со реконструкција на тимот по крајот на сезоната.

Според „Фудбал Лондон“, управата на „топчиите“ е подготвени да се раздели со 14 играчи за да спроведат голема трансфер кампања.

Тимот може да го напуштат: Гранит Џака, Томас Парти, Роб Холдинг, Емил Смит-Роу, Николас Пепе, Ејнсли Мејтланд-Најлс, Киеран Тирни, Рис Нелсон, Чарли Патино, Фоларин Балогун, Пабло Мари, Алберт Самби Локонга, Нуно Тавареш и Седрик Соареш.

Арсенал по 37 кола е втор во Премиер лигата со 81 бодАвтор: Администратор
Објавено на: 26/05/2023 02:44