Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен го освои првото место во квалификациите за трката во Формула 1 за Големата награда на Монако.

Холанѓанецот најбрзиот круг го извозе за 1 минута и 11.365 секунди. Втор беше Фернандо Алонсо од Астон Мартин (+0,084 заостанување), Шарл Леклер од Ферари беше трет (0,106).

Гран при на Монако ќе се утре со почеток во 15 часот.Автор: Администратор
Објавено на: 28/05/2023 01:50