Кристијан Станојковски од ППК Крива Паланка и Ива Димитриевска од ППК Рисови се нови македонски шампиони во пинг-понг во сениорска конкуренција.

Пласман на најдобрите тројца во двете конкуренции по одигрувањето на последниот бодовен турнир за сезона 2022/23 во сениорска конкуренција:

Машки:

1. Филип Младеновски - ППК Шампион Фа

2. Кристијан Станојковски - ППК Крива Паланка

3. Лука Стојчев - ППК Шампион Фа

Женски:

1. Амелија Николов - ППК Шампион Фа

2. Сара С. Стојановска - ППК Крива Паланка

3. Ива Димитриевска - ППК Рисови

Викендот се одиграа и завршните натпревари од јуниорската машка лига каде што победи екипата на ППК Крива Паланка, пред ППК Куманово и ППК Пелагонија.Автор: Администратор
Објавено на: 30/05/2023 09:33