На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 171 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 52 санкции, 15 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за возење под дејство на алкохол, 12 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Како што соопшти денеска МВР, изречени се девет мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за минување на затворен сигнал-црвено светло, пет мерки за некористење сигурносен појас...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.Автор: Администратор
Објавено на: 05/06/2023 10:44