Минимална победа со 1:0 забележа екипата на Македонија ЃП попладнево на домашен терен во првиот натпревар од 9. коло на Првата македонска фудбалска лига

Стрелец на победничкиот гол за ѓорчепетровци беше Јован Попзлатанов во финишот на првото полувреме.

Другите натпревари од ова коло се:

Брегалница – Вардар

Гостивар – Шкендија

Работнички – Тиквеш

Шкупи – Струга ТЛ

Силекс – Воска.

Почетокот на сите натпревари е во 14 часот

Табела: Шкендија 16 бода, Струга ТЛ 15, Шкупи 15, АП Брера 14, Силекс 13, Тиквеш 13, Македонија ЃП 11, Работнички 10, Брегалница 9, Воска 7, Гостивар 6, Вардар 4.Автор: Администратор
Објавено на: 01/10/2023 08:37