Лука Модриќ ќе го пропушти мечот на Реал Мадрид против Наполи во Лигата на шампионите.

Фудбалерот од средниот ред на Реал не тренираше со соиграчите поради голем замор. Сепак, тој нема сериозни повреди.

Модриќ ќе го пропушти натпреварот против Наполи во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Се очекува Хрватот да биде подготвен за натпреварот против Гранада или Бетис во шпанската Ла Лига.

Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Наполи ќе се одигра утревечер со почеток во 21 часот.

Реал веќе го има обезбедено пласманот во плејофот на елитното фудбалско натпреварување.Автор: Администратор
Објавено на: 28/11/2023 20:08