Пораз на Лина Ѓорческа во финалето на ИТФ турнирот во Аламинос од Луција Ќириќ Багариќ од Хрватска (петта носителка) со 2-0 во сетови (6:2, 6:3).

Ова беше прво финале за Ѓорческа во 2024 година или 34-то финале во сингл, откако има освоено 13 титули.

Ѓорческа и следната недела ќе настапува на турнир во Аламинос.Автор: Администратор
Објавено на: 17/03/2024 17:14