Полската тенисерка Ига Швионтек ја освои титулата на турнирот во Индијан Велс, откако во финалето ја совлада Гркинката Марија Сакари со 6:4, 6:0.

Во репризата на финалето од 2002 година, светската „број 1“ повторно беше подобра и стигна до 19. трофеј во кариерата, вкупно осми на турнири од серијата 1.000.

Натпреварот траеше само 69 ​​минути.Автор: Администратор
Објавено на: 18/03/2024 11:33