Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради проблеми со грбот ќе отсуствува околу шест недели, пренесува денеска весникот Диарио Спорт.

Според изворот, голема е веројатноста Надал да ги пропушти турнирите во Монте Карло, Барселона и Мадрид.

Оваа сезона, 37-годишниот Шпанец настапи на турнирот во Бризбејн, каде во четвртфиналето загуби одавстралискиот тенисер Џордан Томпсон.

Надал притоа го повреди колкот поради што го пропушти Австралија Опен и се повлече од турнирите во Доха и Индијан Велс.Автор: Администратор
Објавено на: 04/04/2024 17:33