Со максимални 3:0 во финалната серија, одбојкарките на Работнички ја совладаа екипата на Струмица жени и го освоија шампионскиот трофеј.

Вечерва во Струмица во мечот број 3 од финалето на плејофот, Работнички славеше со 3:0 и без изгубен сет стигна до целта.

Струмица жени која сезонава го освои трофејот во Купот на Македонија, ќе чека друга шанса за да се искачи на тронот во македонското првенствоАвтор: Администратор
Објавено на: 21/04/2024 04:45