Во дербито на долниот дел на табелата на Првата македонска фудбалска лига, Воска попладнево како гостин го победи Вардар и направи голем исчекор кон опстанок во лигата.

На врвот, шампионот Струга ја зголеми предноста пред конкурентите Шкупи и Шкендија кои ова коло не победија.

Резултати на средбите од 28. коло во ПМФЛ:

Гостивар – АП Брера 1:1

Македонија ЃП – Струга Трим Лум 0:1

Силекс – Шкупи 0:0

Тиквеш – Шкендија 2:1

Вардар – Воска Спорт 0:1.

Вчера Брегалница – Работнички 0:1.

Табела: Струга 58 бодови, Шкупи 55, Шкендија 52, Тиквеш 39, Силекс 38, Гостивар 37, Брера 34, Работнички 34, Воска 29, Брегалница 26, Македонија ЃП 25Автор: Администратор
Објавено на: 22/04/2024 04:27