Деан Митрев со гол во последната мунута му донесе минимална победа со 1:0 на Работнички во дуелиот против Тре Пене.

Иако потешко од очекувањата сепак македонскиот претставник Работнички успеја да оствари победа на гостувањето во Сан Марино кај составот на Тре Пене во првиот дуел од првото квалификациско коло за Лига Европа.

„Романтичарите“ кои важеа да фаворит иако има повеќе зрели шанси за постигнување на гол, сепак ја искористига последната и тоа во 90-тата минута од дуелот кога Деан Митрев конечно успеја да го совлада одличниот домашен голман Мигани.

Избраниците на Виктор Треневски ќе имаат прилика да го поправат впечатокот од првиот меч, на реванш средбата во Скопје, закажана за идниот четврток на теренот „Петар Милошевски“ крај тренинг центарот на ФФМ во Скопје.Автор: Администратор
Објавено на: 30/06/2017 08:21