Фудбалерите на Бразил синоќа гостуваа кај Боливија во претпоследното коло од Мундијалските квалификации.

Поради високата надморска висина на Боливија, репрезентативците на Бразил по натпреварот се „освежија“ со дополнителна доза кислород.

Натпреварот заврши 0:0.Автор: Администратор
Објавено на: 06/10/2017 14:13