Педесет и седумгодишен неготинец загинал денеска од струен удар, потврди вечерва портпаролот на СВР Велес.

Несреќниот случај настанал кај трансформатор во Неготинско. Засега нема повеќе детали за околностите во кои се случила несреќата.Автор: Администратор
Објавено на: 30/07/2018 19:20