Шеесет и шест годишниот П.Ц. бил пронајден починат во село Олевени Битолско.

Како што соопшти МВР, случајот вчера околу 15,15 часот во Секторот за внатрешни работи Битола го пријавил неговиот син З.Ц., кој изјавил дека татко му бил пронајден починат во фаза на распаѓање.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Битола, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.Автор: Администратор
Објавено на: 31/07/2018 11:18