Српскиот кошаркарски стручњак, Жељко Обрадовиќ ја запиша победата број 300 како тренер на Фенербахче.

Турскиот клуб вчеравечер во Евролигата го победи градскиот ривал од Истанбул, Дарушафака со 100:79.

– Триста победи се големо достигнување до кое дојдовме сите заедно и колективна заслуга. Продолжуваме понатаму со напорна работа, изјави Обрадовиќ.

Најтрофејниот европски кошаркарски тренер има девет шампионски титули во Евролигата.Автор: Администратор
Објавено на: 21/11/2018 11:31