Доскорешниот возач на Ферари, Кими Раиконен, седна зад воланот на тимот на Заубер, прв пат по 2001 година. Финецот денеска во Абу Даби ги тестираше гумите на производителот „Пирели“.

Финецот кој со своите 37 години е ветеран во Формула 1, возеше еден круг.

Неговата замена во Ферари, францускиот пилот Чарлс Леклер утре ќе го тестира својот болид.Автор: Администратор
Објавено на: 27/11/2018 14:27