На ироничен и на маестрален начин, Игор Џамбазов даде свој коментар во врска не неинтонирањето на химната при посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Тој на својот инстаграм профил објави видео во кое ја рецитира македонската химна, а во еден од коментарите е наведено дека тој го прави тоа бидејќи авионот не му доцнел.Автор: Администратор
Објавено на: 05/04/2019 04:06