Американката Медисон Киз, е победничка на турнирот во Чарлстон, САД, откако вечерва во финалето ја совлада Каролина Вознијацки со 2-0, по сетови 7:6 и 6:3.

Мечот траеше еден час и 48 минути.

За Киз ова е прв трофеј оваа сезона и четврти во нејзината кариера.

Турнирот во Чарлстон се игра за награден фонд од 758 долари.Автор: Администратор
Објавено на: 08/04/2019 09:09