Раководството на ГФК Осогово и тренерот на првиот тим Александар Андов ја раскинаа досегашната соработката. Досегашниот тренер на тимот си поднесе оставка поради слабиот старт на сезоната по првите 4 кола.

Админот на твитер профилот на ГФК Осогово пак, кој е воден исто како и на големите фудбалски клубови, влезе во мисија да собере 100 илјади ретвита за да му најде работа на Жозе Мурињо.

ГФК Осогово собира ретвитови за да го донесе Мурињо на тренерското столче (Фото)


Автор: Администратор
Објавено на: 18/09/2019 17:31