На главниот тренер на Торино, Марко Џампаоло, му се заканува отказ, пренесува „Tuttosport“.

Управата сепак е подготвена да му даде уште една шанса да се докаже, но сака да види позитивни резултати.

Торино ги загуби сите 3 натпревари на почетокот на сезоната во Серија А и е на последното место во поредокот. Доколку во следните неколку кола ситуацијата на тимот не се подобри, управата ќе го разгледа прашањето за разрешување на Џампаоло.

Давиде Никола и Роберто Донадони се сметаат за кандидати за местото нов тренер на Торино.

Вечерва Торино во рамките на 5. коло од Серија А гостува кај Сасуоло.Автор: Администратор
Објавено на: 23/10/2020 23:34