Вчера во 15:45 часот во СВР Велес, 51-годишниот З.К. од Велес пријавил дека во периодот од 25 март 2021 до 14 часот на 28 март 2021 непознат сторител ја оштетил надгробната плоча од гробот на неговата ќерка на градските гробишта на црквата „Свети Спас“ во Велес, информира портпаролот Верољуб Додевски.

Дополнува дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 29/03/2021 15:00