Американскиот плејмејкер Ејасу Ворку и официјално е нов член на македонскиот кошаркарски прволигаш Гостивар.

Ворку (22) доаѓа во Гостивар од редовите на Задар, со кој настапуваше во хрватското првенство и регионалната АБА лига.

Американскиот кошаркар претходно во кариерата одигра четири сезони во НЦЦА лигата во дресот на Ирвин Атеатерс.Автор: Администратор
Објавено на: 10/09/2021 11:58