Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром забележа пораз и на вториот контролен натпревар во Солун, откако вечерва загуби од Арис со 85-71.

Македонскиот состав замина на полувреме со минимална предност од 44-43, но клучна за конечниот резултат се покажа серијата од 18 – 0 на Арис на почетокот од трета четвртина.

Најефикасен во редовите на МЗТ беше Рикиќ со 20 поени.

МЗТ Скопје вчера забележа пораз од Ираклис.Автор: Администратор
Објавено на: 12/09/2021 01:09