Милвоки се согласи да потпише договор со плејмејкерот Џастин Робинсон.

Дваесет и тригодишниот Робинсон во сезоната 2019/20, одигра девет натпревари за Вашингтон, а минатата година, исто толку за Оклахома.

Во просек, на 18 натпревари во НБА, Робинсон има 1,9 поени и 0,9 асистенции по натпревар.

Милвоки е актуелен НБА шампион.Автор: Администратор
Објавено на: 13/09/2021 12:30