Бранителот на титулата, МЗТ Скопје Аеродром, вечерва во Кавадарци го победи Еуро Никел со 75:69 во дербито на третото коло од македонскиот кошаркарски шампионат.

Претходно, во текот на денешниот ден, Пелистер забележа победа над Феникс со 86:74.

Резултати на другите средби од ова коло играни викендот: МЗТ Скопје Уни Банка – Гостивар 67:92 Работнички – Ангели 86:69 Куманово – ТФТ 68:85 Кожув – Навико Академија ФМП 69:76.

На водечките три позиции се ТФТ, Пелистер и Работнички со максимални три победи.Автор: Администратор
Објавено на: 19/10/2021 00:24