Серијата на кошаркарите на Феникс од 18 последователни победи во НБА лигата дојде до својот крај на гостувањето синоќа кај Голден Стејт.

Домашните кошаркари предводени од Стив Кари (23 поени) и Ендрју Виџинс (19) триумфираа над „непобедливиот“ Феникс со 118:96.

Најефикасен во редовите на Феникс беше Деандре Ејтон со 23 поени, а за гостите ова беше прв пораз од 28 октомври.

Резултатите од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу петокот и сабота:

Јута – Бостон 137-130

ЛА Лејкерс – ЛА Клиперс 115-119

Далас – Њу Орлеанс 91-107

Индијана – Мајами 104-113

Вашингтон – Кливленд 101-116

Атланта – Филаделфија 96-98

Бруклин – Минесота 110-105

Хјустон – Орландо 118-116

Голден Стејт – Феникс 118-96.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2021 13:33