Лос Анџелес клиперс се договорија за продолжување на договорот со хрватскиот центар Ивица Зубац.

Агентите на Зубац објавија дека кошаркарот ќе заработи 33 милиони во следните три години.

Се забележува дека клубот од Калифорнија ја одби опцијата за следната сезона за 7,5 милиони долари да потпише нов договор.

Минатата сезона Зубац имаше просек од 10,3 поени, 8,4 скока и една блокада по натпревар.Автор: Администратор
Објавено на: 29/06/2022 11:02