Во Лондон на стадионот на Тотенхем синоќа се одвиваше боксерски спектакл. Главниот настан на вечерта беше третата борба меѓу шампионот на ВБЦ во тешка категорија Тајсон Фјури и Дерек Чисора. Фјури победи со технички нокаут во 10-та рунда.

За Фјури ова беше трета победа над Чисора.

Претходните две борби се случија: во јули 2011 година, Фјури му го нанесе првиот пораз на Дерек во кариерата, а три години подоцна, во ноември 2014 година, победи со прекин во 10. рунда.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2022 09:43