Кошаркарот на Бруклин, Кевин Дурант добро закрепнува од истегнувањето на лигамент на десното колено, објави инсајдерот Шамс Чаранија.

Триесет и четиригодишниот кошаркар доби лекарска дозвола да продолжи со тренинзите оваа недела. Следниот преглед ќе се одржи за две недели.

Кошаркарот очекува да се врати на терените пред Ол-стар натпреварот (19 февруари) и да учествува на овој настан.

Во тековната НБА-сезона, Дурант има просек од 30 поени, 6,8 скока и 5,4 асистенции со 1,5 блокади за 36,1 минута игра по натпревар.Автор: Администратор
Објавено на: 25/01/2023 00:14