Според главниот тренер на Лос Анџелес лејкерс, Дарвин Хем, клубот смета на враќање на ѕвездата Леброн Џејмс во текот на тековната сезона.

- Очекуваме Џејмс да се врати во тимот во одреден момент од сезоната, изјави Хем во неделата.

Триесет и осумгодишниот Џејмс ја повреди тетивата на десната нога на 26 февруари за време на натпреварот против Далас. Клупските лекари треба в четврток да го прегледаат 4-кратниот МВП.

Лејкерси имаат пет победи и пет порази без Џејмс. Екипата го зазема 11. место во Западната конференција (11 натпревари до крајот на регуларниот дел од сезоната).

Леброн има просек од 29,5 поени, 8,4 скока и 6,9 асистенции по натпревар.Автор: Администратор
Објавено на: 20/03/2023 11:14