Новиот тренер на Баерн Томас Тухел може да повика неколку играчи од Челзи во германскиот клуб.

Според „TEAMtalk“, германскиот фудбалски стручњак сака да го освежи составот на бундеслигашот. Тој планира да донесе неколку играчи на Челзи: голманот Едуард Менди, Кристијан Пулишиќ, Каи Хаверц и Мејсон Маунт.

Тухел неодамна потпиша договор со Баерн со важност до средината на 2025 година. Неговата последна работа беше во Челзи.Автор: Администратор
Објавено на: 27/03/2023 15:47