Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Антони Марсијал нема да игра против Манчестер сити во финалето на ФА Купот.

Дваесет и седумгодишниот Французин се здоби со повреда на тетивата на неделниот натпревар со Фулам на „Олд Трафорд“.

Финалето на ФА Купот ќе се одржи во сабота на 3 јуни. Средбата започнува во 16 часот.Автор: Администратор
Објавено на: 31/05/2023 13:05