Криминалистичката полиција при СВР Битола денеска привела 53-годишна битолчанка, бидејќи при претрес во нејзиниот дом биле пронајдени марихуана и амфетамин.

-При извршен претрес во дом и помошни простории кои ги користи З.М.(53) од Битола пронајдени се 96 паковки со марихуана, една паковка амфетамин, дигитална вага и други предмети. По документирање на настанот против З.М. ќе следува соодветна пријава по чл.215 од КЗ, информираат од МВРАвтор: Администратор
Објавено на: 07/06/2023 06:23