Фудбалерот од средниот ред Анхел Ди Марија би можел да се пресели во Интер Мајами. Според инсајдерот Фабрицио Романо, клубот од МЛС размислува да го ангажира 35-годишниот играч како слободен на трансфер пазарот.

За еден фудбалер приоритет останува трансфер во европски клуб. Во моментов Бенфика се обидува да го ангажира Ди Марија.

Исто така, се известува дека Интер Мајами се уште притиска за потписот на Серхио Бускетс.

На 6 јуни, играчот од средниот ред најави заминување од Јувентус. Ди Марија е во клубот од 2022 година. Минатата сезона забележа 40 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи осум гола и седум асистенции.

Вчера Интер Мајами во своите редови го донесе Лионел МесиАвтор: Администратор
Објавено на: 08/06/2023 17:02