Фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Наби Кеита, кому му завршува договорот со Ливерпул, кариерата ќе ја продолжи во Вердер Бремен, објави „Билд“.

Според германскиот весник, зделката е веќе договорена и завршена.

Ливерпул најави заминување на Кеита по крајот на сезоната во мај. Договорот на Гвинеецот завршува на лето. За англискиот клуб настапува од 2018 година.

Кеита минатата сезона забележа 13 настапи во сите натпреварувања без да постигне голАвтор: Администратор
Објавено на: 10/06/2023 05:17