Родители однеле починато бебе во неготинската Итна медицинска помош, соопштија денеска од СВР Велес.

- Вчера во девет часот во ОВР Неготино, од Итна медицинска помош било пријавено дека кај нив, од родителите, било донесено неколкумесечно бебе без знаци на живот. Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, телото било дадено на обдукција, се појаснува во соопштението.Автор: Администратор
Објавено на: 30/11/2023 08:45