- Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска го лишиле од слобода П.И.(27) од село Црвулево во општина Карбинци.

-Тој бил баран по распишана потерница врз основа на наредба за од Казнено-поправна установа Затвор Штип со која се барал за доиздржување казна затвор од три години, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР наведува дека лицето е предадено во надлежната казнено-поправна установа за доиздржување на казната.Автор: Администратор
Објавено на: 08/12/2023 17:11