Ерик тен Хаг ќе има многу ограничени финансиски ресурси за да работи во прозорецот со цел да се обиде да го подобри тимот на Манчестер Јунајтед.

Тен Хаг ќе остане менаџер на „црвените ѓаволи“ за сезоната 2024/25, откако Сер Џим Ретклиф одлучи дека тој е човекот што ќе го води клубот.

Сепак, на Холанѓанецот веќе му е зададен удар бидејќи неговиот буџет ќе биде ограничен.

Извештаите сугерираат дека менаџерот ќе добие сума од 50 милиони фунти за трошење ова лето. Сите дополнителни средства ќе мора да се генерираат преку продажба на играчи поради ограничувањата на клубот за финансискиот фер-плеј.Автор: Администратор
Објавено на: 13/06/2024 13:03