Македонските претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Тетекс, ги добија противниците во првото квалификациско коло.

По ждрепка во Нион, вицешампионот Шкендија на стартот ќе се соочи со ерменски Ноах, додека освојувачот на Купот, Тиквеш ќе игра против Бреидаблик од Исланд.

Првите натпревари се играат на 11. јули, а реваншите се закажани за седум дена подоцнаАвтор: Администратор
Објавено на: 18/06/2024 21:17