Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Лучијано Спалети го сподели своето мислење за претстојниот натпревар со шпанскиот тим на Евро 2024 година.

- За нас сега сите првенствени натпревари се дерби. Така е секогаш на големите турнири. Ова се натпревари кои се единствени. И јас ги третирам со најгоАвтор: Администратор
Објавено на: 20/06/2024 16:20