Лестер сити го назначи Велшанецот Стив Купер за нов тренер, објавија денес британските медиуми.

Договорот со 44-годишниот фудбалски стручњак е до летото 2027 година.

Последната работа на Купер беше во Нотингем Форест, кој го напушти во декември минатата година. Пред ова, Купер ги тренираше Свонси и јуниорскиот тим на Англија.

Лестер минатата сезона победи во Чемпионшип и се врати во Премиер лигата.

Тимот постигна промоција во Премиер лигата под водство на Енцо Мареска, кој премина во Челзи.Автор: Администратор
Објавено на: 20/06/2024 16:43