Полициски службеници од ПС Тетово денеска во 16 часот го приведоа С.С. (29) од Тетово, кој се барал со потерница за издржување затворска казна.

Како што соопшти МВР, по приведувањето, С.С. е предаден на КПУ Затвор Тетово.Автор: Администратор
Објавено на: 06/12/2020 22:58