На 01.06.2023 околу 13.00 часот во Полициска станица Чаир, 42-годишна скопјанка пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг, пред околу три месеци, недолично се однесувал и се соблекол пред нивните две малолетни деца, додека биле на викенд посета кај него во скопската населба Аеродром.

За случајот е известен Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 04/06/2023 06:24