Во текот на вчерашниот ден во контролите во областа на сообраќајот на територија на Град Скопје изречени се вкупно 209 мерки, соопштија денеска од МВР.

За возење повеќе од дозволената брзина изречени се 24 санкции, 19 мерки се за возење без возачка дозвола, 11 за користење мобилен телефон при управување, осум мерки за некористење на сигурносен појас...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.Автор: Администратор
Објавено на: 20/02/2024 14:43