Струшката полиција вчера утрото околу 10:10 часот во Струга, ја привеле В.И.(23) од Куманово, која се сомничи дека претходно во трговски објект во Струга извршила кражба, при што одзела повеќе производи.

Како што информираат од МВР, одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот. По целосно расчистување и документирање на случајот, против В.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 20/02/2024 16:26