Во контролите во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје изречени се вкупно 171 меркa, соопшти денеска МВР.

Меѓу изречените мерки за возење повеќе од дозволената брзина се 16, 14 мерки се за возење без возачка дозвола, седум за користење мобилен телефон при управување, 18 мерки за управување под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните деновиАвтор: Администратор
Објавено на: 21/02/2024 16:10