Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне има намера да се повлече од својот тим.

Британскиот новинарот Сем Ли тврди дека 32-годишниот Белгиец очекува да го продолжи договорот со „граѓаните“ за да игра за тимот до 35 години, а потоа да се пензионира.

Де Брујне игра за Манчестер сити од 2015 година. Претходно, Белгиецот играше за Волфсбург, Челзи, Вердер Бремен и Генк.

Актуелниот договор на фудбалерот од средниот ред со Манчестер Сити е до летото 2025 година.

Британските медиуми во текот на вчерашниот ден објавија информација дека за услугите на Де Брујне се заинтересирани клубови од Саудиска Арабија.Автор: Администратор
Објавено на: 27/02/2024 21:48