Ливерпул и Тотенхем одиграа исклучително интересен натпревар во Премиер лигата, кој заврши нбез победник, но за жал, во главна улога беа судиите.

Во главната улога беше првиот судиски помошник кој за првиот пенал при консултација со главниот судија му сугерираше дека е направен пенал иако Хари Кејн првично беше во офсајд а воедно и не беше направен прекршок врз негом додека при вториот пенал, иако немаше шанса при контактот на Ван Дијк главниот судија ги крена рацете за да продолжи играта, истиот помошен судија преку дигиталната комуникација му сугерираше дека е направен контакт и дека истиот треба дасе санкционира со најстрога казна.

Од кога главниот судија ја прифати неговата сугестија, тој преку движење на раката покажа радост за досудениот пенал.Автор: Администратор
Објавено на: 05/02/2018 03:06